Svíčky ze sojového vosku

Sojový vosk se vyrábí ze sojového oleje a je 100% přírodní. Jeho spalováním se do ovzduší neuvolňují žádné toxiny a škodlivé látky. Sojový vosk je šetrný k životnímu prostředí, je rozložitelný v přírodě a obal lze opakovaně použít. Oproti parafínu hoří sojový vosk pomaleji (40-50%), proto si svou svíčku užijete déle. 

Svíčky ze sojového vosku jsou ručně vyráběné, obsahují 100% přírodní vonné esence, bavlněný knot a nejsou barvené z důvodu zachování vysoké kvality. Mohou obsahovat drobné estetické nedokonalosti, které jsou však u sojového vosku běžné a nijak neovlivňují kvalitu svíčky. 

Aby Vám sojová svíčka dělala radost co nejdéle, je vhodné o ni dobře pečovat. Doporučuji nechat svíčku hořet maximálně 2-3 hodiny v kuse, nepřekračujte dobu hoření nad 4 hodiny. Knot udržujte v délce 4 mm. Běžným jevem je u sojové svíčky tzv. houbička, která se může vytvořit při hoření na bavlněném knotu. Je vhodné ji odstranit, aby neovlivňovala kvalitu hoření. Při hoření se svíčkou z důvodu bezpečnosti nepohybujte, může také dojít k utopení knotu. Nikdy nenechávejte svíčku během hoření o samotě, v průvanu a umístěte ji mimo dosah dětí, domácích mazlíčků a věcí které by mohly lehce vzplanout. Svíčku umístěte na rovný a žáruvzdorný povrch (tak aby nedošlo k poškození např. nábytku). 

Christmas edition no.1